Yürümek ve Egzersiz
05.07.2017

Egzersiz ile İlgili Mitler - Yürümek

Her gün evimizin merdivenlerinden aşağı iniyor, arabamıza veya en yakın toplu taşıma aracına doğru yürüyor, işimize gidiyoruz. Sonrasında ise çoğumuz ofiste masa başı işlerde çalışıp bütün gün hareketsiz kalıyoruz. Bu hareketsizlik sonucunda kaslarımızı kaybediyor ve günden güne sağlığımızı kaybediyoruz.

Bu sorunun önüne geçmek için hayat boyu egzersiz yapmamız şart. Ancak egzersiz yapmak kadar hangi egzersizi yaptığımız da önemli. Her konuda olduğu gibi, egzersiz konusunda da çeşitli fikirler mevcut ve bu da mitlerin ortaya çıkmasına ve yayılmasına sebep oluyor.

Egzersiz ile ilgili mitler yazı serimizin ilk yazısında sıklıkla karşılaştığımız yürüme mitinden bahsedeceğiz.

İşe Giderken Otobüsten Birkaç Durak Önce İnip Yürüsem Faydası Olur Mu?

1. Sizi üzmek istemezdik, ancak insan vücudu, iskelet sisteminin üzerinde yürüyebilecek şekilde çalışır.

Yürümek İskelet Sistemi

2. Hangi tempoda yürürsek yürüyelim, kaslarımızı etkili bir şekilde zorlayacak bir çalışma elde edilmez, dolayısı ile yürümek kas gelişimi konusunda son derece küçük bir etkiye sahiptir.

Hızlı Yürümek

3. Yürümek, bir koltuğa oturup kalkmak veya merdivenleri çıkmak konusunda size bir fayda sağlamayacaktır.

Koltuktan Ayağa Kalkma

4. Peki hiç mi iyi bir şey yok? Tabii ki, sağlıklı bir insan için, tüm gün oturmaktansa yürümek iyidir.

Yürüyen Adam

5. O zaman ben her gün 1 saat yürürüm dediğinizi duyar gibiyiz. Kaslarınızı güçlendirmenin tek yolu ağırlık ve direnç egzersizleridir.

Leg Press Egzersizi

6. Her yaşta spor salonuna gidemem ama her yaşta yürüyebilirim diyorsunuz değil mi? Egzersiz yapmazsanız kas kaybı olması kaçınılmaz ve kasların çevrelemediği bir iskelette, her atılan adım aşınmalara yol açacak; ilk başta ağrılara sebep olacak, daha sonra ise tamir edilmesi mümkün olmayan hasarlar bırakacaktır.

Bastonla Yürüyen Adam

7. Parklarda, sahillerde yürümek güzeldir. Egzersiz yapmak ve bunu en etkili ve güvenli şekilde gerçekleştirmek için ise, SuperSlow Zone’da deneme seansına bekleriz.

SuperSlow Zone Ankara

ÜCRETSİZ DENEME RANDEVUSU

Ücretsiz deneme randevusu almak için lütfen formu eksiksiz şekilde doldurun.

SuperSlow Zone Deneme Randevusu